Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes bejelentkezés alapján
1075 Budapest, Károly krt. 9.
1-789-0314   30-789-7393  
nyelviskola[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes bejelentkezés alapján
20%

Kedvezmény
nyelvtanfolyamainkra

20%

Kedvezmény
nyelv­tanfolyamainkra

Csak nyelvvizsga érdekel!

Sokkoló adatok a magyar lakosság nyelvtudásáról

A közelmúltban látott napvilágot az Európai Bizottság megbízásából készült úgynevezett Eurobarometer felmérés, amely az Unió területén élő állampolgárok idegen nyelv ismereteit vizsgálja. A 2012 első harmadában végzett kutatás megállapította, hogy a magyar lakosságnak mindössze a 35%-a beszél valamilyen idegen nyelvet, ami meglehetősen lehangoló eredmény, főleg ha megnézzük a többi uniós ország eredményeit (az átlag 54% volt). A vizsgálat kitért arra is, hogy hányan beszélnek legalább két idegen nyelvet az adott országban és ebben a rangsorban Magyarország újra az utolsó helyen végzett 13%-os eredményével. Érdekesség, hogy legutóbb 2005-ben volt ilyen nagyszabású felmérés az Euróai Unióban és az azóta eltelt időben a magyar lakosság eredménye 7%-ot romlott.

Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel