Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes bejelentkezés alapján
1075 Budapest, Károly krt. 9.
1-789-0314   30-789-7393  
nyelviskola[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes bejelentkezés alapján
Akciós

nyelvtanfolyamaink

Pályázatok
Akciós

nyelv­tanfolyamok

Csak nyelvvizsga érdekel!

Tippek, hogy neked is könnyen menjen a nyelvtanulás

2018-03-29Használj ki minden lehetőséget a tanulásra!
Ha idegen nyelvű filmet nézel, felejtsd el a szinkronos verziót. Ezen kívül rengeteget tanulhatsz podcastokból vagy más hanganyagokból, amiket akár vezetés vagy buszon ücsörgés közben is hallgathatsz. És bár lehet, hogy az elején idegesíteni fog, hogy nem értesz minden szót, idővel egyre többet fogsz érteni. Így az agyad szép lassan hozzászokik és ráhangolódik az idegen nyelvre, közben mégis élvezettel tanulsz.
Gyakorolj rendszeresen!
Ha sikerül rávenned magad napi fél óra tanulásra, sokkal eredményesebb leszel, mintha arra vársz, hogy valamelyik nap több időd legyen tanulni, hiszen így a nyelvtanulás a napi rutinod részévé válik.
Kommunikálj az adott idegen nyelven! Próbálj meg minél többet beszélni az adott idegennyelven, akár a nyelvórán, akár valamelyik ismerősöddel. Gyakorolj hangosan. Ha épp nincs beszélgetőpartnered, akkor is érdemes hangosan gyakorolni, nemcsak a szavakat, de akár egy hanganyag szövegét is elismételheted hangosan, vagy a saját gondolataidat is megfogalmazhatod, nemcsak azért, hogy a kiejtést gyakorold, hanem hogy szokd a saját hangod, és hozzászokj ahhoz, hogy egy idegen nyelven beszélsz. Beszélgess idegenekkel! Nagyon szuper önbizalom-növelő módszer, különösen nyelvvizsga előtt.
Készíts jegyzeteket!
Biztos veled is előfordult már, hogy iskolába vagy munkába menet, séta közben meghallottál egy angol kifejezést, eszedbe jutott valami, amire kíváncsi lennél hogyan mondhatják angolul, németül, de mire hazaértél el is felejtetted. Jegyzeteld le őket és keresd ki otthon a megfelelő kifejezéseket. Sokkal könnyeben megjegyzed őket, mivel ezek a szavak a te hétköznapjaiddal kapcsolatosak.
Tűzz ki egy célt!
Cél nélkül ugyanis nincs motiváció, motiváció nélkül pedig a nyelvtanulás csak szenvedés és teher lesz. Írd le magadnak a célod egy lapra és tedd ki a szobádban, ahol minden nap látni fogod, hogy emlékeztessen. A célodhoz készíts akciótervet. Pipáld ki magadnak hétről hétre, amiket teljesítettél. Nagyon jól fogod érezni magad, hogy ma is tettél a célodért a nyelvtanulásban.
Használj ki minden lehetőséget a tanulásra!
Ha idegen nyelvű filmet nézel, felejtsd el a szinkronos verziót. Ezen kívül rengeteget tanulhatsz podcastokból vagy más hanganyagokból, amiket akár vezetés vagy buszon ücsörgés közben is hallgathatsz. És bár lehet, hogy az elején idegesíteni fog, hogy nem értesz minden szót, idővel egyre többet fogsz érteni. Így az agyad szép lassan hozzászokik és ráhangolódik az idegen nyelvre, közben mégis élvezettel tanulsz.
Gyakorolj rendszeresen!
Ha sikerül rávenned magad napi fél óra tanulásra, sokkal eredményesebb leszel, mintha arra vársz, hogy valamelyik nap több időd legyen tanulni, hiszen így a nyelvtanulás a napi rutinod részévé válik.
Kommunikálj az adott idegen nyelven! Próbálj meg minél többet beszélni az adott idegennyelven, akár a nyelvórán, akár valamelyik ismerősöddel. Gyakorolj hangosan. Ha épp nincs beszélgetőpartnered, akkor is érdemes hangosan gyakorolni, nemcsak a szavakat, de akár egy hanganyag szövegét is elismételheted hangosan, vagy a saját gondolataidat is megfogalmazhatod, nemcsak azért, hogy a kiejtést gyakorold, hanem hogy szokd a saját hangod, és hozzászokj ahhoz, hogy egy idegen nyelven beszélsz. Beszélgess idegenekkel! Nagyon szuper önbizalom-növelő módszer, különösen nyelvvizsga előtt.
Készíts jegyzeteket!
Biztos veled is előfordult már, hogy iskolába vagy munkába menet, séta közben meghallottál egy angol kifejezést, eszedbe jutott valami, amire kíváncsi lennél hogyan mondhatják angolul, németül, de mire hazaértél el is felejtetted. Jegyzeteld le őket és keresd ki otthon a megfelelő kifejezéseket. Sokkal könnyeben megjegyzed őket, mivel ezek a szavak a te hétköznapjaiddal kapcsolatosak.
Tűzz ki egy célt!
Cél nélkül ugyanis nincs motiváció, motiváció nélkül pedig a nyelvtanulás csak szenvedés és teher lesz. Írd le magadnak a célod egy lapra és tedd ki a szobádban, ahol minden nap látni fogod, hogy emlékeztessen. A célodhoz készíts akciótervet. Pipáld ki magadnak hétről hétre, amiket teljesítettél. Nagyon jól fogod érezni magad, hogy ma is tettél a célodért a nyelvtanulásban.

Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel