Értem A weboldalon cookie-kat (sütiket) használunk, amik segítenek minket a lehető legjobb szolgáltatások nyújtásában. Weboldalunk további használatával jóváhagyod, hogy cookie-kat használjunk.
Előzetes bejelentkezés alapján
1075 Budapest, Károly krt. 9.
1-789-0314   30-789-7393  
nyelviskola[k]bonusnyelviskola.hu
Előzetes bejelentkezés alapján
Akciós

nyelvtanfolyamaink

Pályázatok
Akciós

nyelv­tanfolyamok

Csak nyelvvizsga érdekel!

Ne ragaszkodjunk idegennyelv-szüzességünkhöz

1970-01-01Sok-sok időt tanulunk idegen nyelvet, mégis, amikor eljön a pillanat, és útbaigazítást kér tőlünk valaki angolul, vagy külföldön segítségre van szükségünk, úgy érezzük, leblokkolunk. Ez teljesen természetes, mint minden első alkalom, ez sem könnyű. Pár egyszerű trükkel viszont könnyedén „áteshetünk a tűzkeresztségen”: 1) keressük mi az első alkalmat, szólítsunk le valakit az utcán, kérdezzük meg, segíthetünk-e 2) utazás előtt gondoljuk végig, mi az a három kulcs-szituáció, amely során nagy valószínűséggel szükségünk lesz az idegen nyelvre, írjunk össze hozzájuk 3-3 mondatot 3) hangosan ismételjük el, memorizáljuk azokat az egyszerű dialógusokat, amikkel találkozhatunk egy ilyen szituációban. Mivel biztosan sikeresen teljesítjük majd a feladatot, ezután már minden úgy fog menni, mint a karikacsapás.

Kövess minket
Facebookon

Iratkozz fel hírlevelünkre!

Fel